עדשים חומות, ירוקות, שחורות

בעדשים אלו עלולה להמצא נגיעות פנימית בגרגר עצמו. כדי להמנע מכך חשוב לרכוש סחורה חדשה (בעלת תאריך ייצור קרוב) עם השגחה מרשימת המומלצים, בסחורה זו הנגיעות הפנימית פחות מצויה ויש לברור אותה כדלהלן:

הברירה המקובלת - מפזרים את העדשים על גבי משטח, ומעבירים אותן מעט מעט תוך התבוננות בין הגרגירים. 

הברירה המומלצת - כשבעדשים מעורבים חרקים קטנים מאוד קשה מאוד לזהות אותם בברירה המקובלת, ולכן אנו ממליצים מאוד להקדים לברירה זו תהליך של סינון: 

שלב א' - לנער את העדשים במסננת בעלת חורים קצת יותר קטנים מהן, אם ישנם חרקים קטנים נוכל לראות אותם כעת בנפרד על גבי המשטח התחתון. במידה ונופלים חרקים קטנים על המשטח, ישנו קושי גדול לברור את העדשים מהחרקים ואנו ממליצים לא להשתמש בהן.

שלב ב'- את העדשים שנותרו במסננת מפזרים על גבי משטח, ומעבירים מעט מעט תוך התבוננות בין הגרגירים. כעת החשש שלנו הוא רק לחרקים גדולים יותר והברירה יכולה להיות מהירה יותר. אם נמצאו חרקים בשלב זה יש להסירם, ולאחר שמסירים את כולם אפשר להשתמש בעדשים.

בסחורה שאינה איכותית - סחורה שנקנתה בכשרות פשוטה או בתפזורת, בנוסף לברירה המצוינת לעיל, יש לשבור עשרה עדשים מתוך האריזה ולהתבונן האם יש בתוכם חרקים.

 הערות:


  1. צבע משטח הברירה - מומלץ לברור על משטח בצבעי כתום או תכלת. חום, שחור ולבן אלו צבעים של חרקים פוטנצייאלים ומשטח בצבע זה עלול להקשות על זיהויים.
  2. כדי להמנע מסחורה נגועה, כבר בעת הרכישה כדאי להתבונן באריזה ולבדוק שאין בה חורים, שאין בתוכה קורים או בתחתיתה פירורים קטנים, תופעות אלו עלולות להעיד על נגיעות.
  3. אם לאחר הברירה נותרו קטניות שלא השתמשנו בהם - אפשר לאחסן במקרר או במקפיא, ולהשתמש בפעם הבאה ללא צורך בבדיקה נוספת.
  4. אריזות ואקום - אם האריזה שלימה ולא נכנס לתוכה אויר - מותר להשתמש בתכולתה ללא בדיקה. אחרי פתיחת האריזה ניתן לשמור את התכולה במקרר לאורך זמן ואין צורך לברור שוב.

© כל הזכויות שמורות לכושרות