עזרים לברירת קטניות

עזרים לברירת קטניות

הנגיעות בחלק מסוגי הקטניות אינה בתוך הקטניות עצמן אלא ביניהן. ברירתן תהיה קלה יותר אם נקפיד על שתי נקודות:

  1. משטח ברירה - שימוש במשטח המנוגד לצבעם של חרקים יקל על הברירה, משום שכך החרקים יבלטו לעין בקלות. לכן יש להמנע מלברור על משטח שצבע לבן, חום או שחור כצבע החרקים. גם מגש מבריק מכסף, או משטח שבתחתיתו עיטורים או תמונה מפריעים לזיהוי החרקים. הרקעים הנוחים ביותר הם אלו שבצבע כתום או תכלת, אנו ממליצים מאד לרכוש "מפל" בצבעים אלו ועליו לבצע את הברירה באופן קבוע. 
  2. סינון הפסולת -  הפרדת הפסולת מהקטניות תקל עלינו לקבל את תמונת מצב הנגיעות. משום כך מומלץ מאד לסנן תחילה את הדגנים והקטניות מעל משטח הברירה ולבדוק את הפסולת שסוננה, בה נוכל לזהות ביתר קלות האם קיימת נגיעות. את צפיפות החורים במסננת נתאים לסוג המוצר שאותו אנו מעוניינים לברור, כך שהמוצר ישאר במסננת והפסולת תופרד ממנו. לדוגמא: לסינון הפסולת מאורז, חיטה, גריסים וכדומה נשתמש במסננת בעלת חורים גדולים (כגון: רשת חלונות, מסננת פסטה וכדומה). מסננת עם חורים קטנים יותר מתאימה לסינון של עלים מיובשים כגון אורגנו, פטרוזיליה וכדומה. מסננת צפופה ממש (למשל: מסננת לפיזור אבקת סוכר) תתאים לסינון תבלינים כגון כמון, פפריקה וכו'. 
    חשוב לציין שסינון הפסולת אינו מהווה תחליף לברירת הקטניות לאחר מכן, אך אם הפסולת נמצאה נקיה הברירה יכולה להתבצע בקלות ובמהירות גבוהה יותר.

הבהרה: ברירה זו מועילה אך ורק במינים שבהם הנגיעות אינה מצויה בתוך גרעיני הקטניות עצמן, לפירוט בדיקת המינים השונים לחץ כאן.

ניתן לרכוש (במחיר עלות) משטח ברירה ורשת לסינון קטניות, בחנות המקוונת בקישור זה.

© כל הזכויות שמורות לכושרות